Wat dit kabinet betreft leek het afgelopen met geld voor sportfaciliteiten voor onderwijsinstellingen. Een groot probleem voor studenten, die een regulier sportabonnement vaak niet kunnen betalen.
Met de Sportkaart van Sportbedrijf Arnhem kunnen studenten in deze regio gelukkig nog wél voor een schappelijk bedrag blijven sporten. Sportbedrijf Arnhem: “Met onze Sportkaart kunnen Arnhemse studenten blijven sporten!”
Studentensport onder vuur
Landelijk ligt studentensport onder vuur. Voorheen vormden sportcentra van universiteiten, hogescholen en MBO’s nog een uitzondering op de beleidsregel die publiek geld weg moet houden van ‘private’ activiteiten. Maar het huidige kabinet heeft de regels aangescherpt: onderwijsinstellingen mogen de sportfaciliteiten niet meer met publiek geld financieren. Naast alle bezuinigingen in het onderwijs is dit een extra klap voor studenten. Als sportvoorzieningen marktconforme prijzen moeten hanteren kan een abonnement zomaar met honderden euro’s per jaar stijgen en dat is niet op te brengen voor de meeste studenten.
Bestuurder van Sportbedrijf Arnhem, Robert Jan Janssen: “Sport en beweging zijn enorm belangrijk voor de gezondheid en geestelijk welzijn. Met Sportkaart zijn studenten in de regio in ieder geval verzekerd van een ruim sportaanbod voor een gereduceerd tarief, maar laten we hopen dat het kabinet nog eens goed nadenkt over deze ingreep.”
“Studenten moeten juist méér sporten”
Pim Nip, manager Sportkaart bij Sportbedrijf Arnhem, vindt dat onverteerbaar. “Sporten is gewoon heel belangrijk voor de gezondheid. We zijn een aantal jaar geleden al gestart met Sportkaart, om juist te zorgen dat studenten méér gaan sporten en bewegen. Met een abonnementsprijs van €24,95 per maand kunnen studenten inmiddels terecht bij meer dan 180 sportlocaties in Arnhem en de regio.” Met die prijs vormt de Sportkaart een pracht van een aanbieding: inmiddels maken ruim 4000 studenten gebruik van de Sportkaart en dat aantal groeit hard.
Sportkaart breidt verder uit
“We werken samen met vier onderwijsinstellingen voor hoger en middelbaar onderwijs in Arnhem: Rijn IJssel, ArtEZ, Hogeschool van Arnhem en Nijmegen en Van Hall Larenstein,” legt Nip uit. “Daarbij zijn we ons aanbod inmiddels ook aan het uitbreiden in de regio: in Liemers en de Achterhoek kun je ook terecht met de Sportkaart.” Goed nieuws voor studenten in de regio dus, maar Nip hoopt dat het kabinet inziet dat een betaalbaar beweegaanbod voor studenten geen overbodige luxe is. “Sporten is op zóveel vlakken goed en gezond, wat ons betreft is dat een basisbehoefte, zeker ook voor studenten. Als je die mogelijkheden wegstreept, heeft dat gevolgen voor de gezondheid van deze doelgroep. Dat kan toch niet de bedoeling zijn?”
Meer informatie: www.sportkaart.nl.