Project woningbouw in Park Klarenbeek voorlopig stilgelegd

27 jan 2015, 21:20 Nieuws
kmgoee2dcehx4w5rura1fwug3 gemeentehuisarnhemnieuws
Arnhem Nieuws

Het college van de gemeente Arnhem heeft besloten het woningbouwproject aan de Bosweg in Park Klarenbeek tijdelijk stop te zetten. Een gedeelte van het terrein van de voormalige gemeentewerf zou in het project voor woningbouw worden bestemd, maar de gemeente gaat nu eerst onderzoeken of er andere geschikte plekken zijn in de stad voor de bouw van woningen in het dure marktsegment. In een reactie noemt Groen Links Arnhem dit een “verstandig besluit”.

Ooit is besloten het terrein aan de Bosweg in Park Klarenbeek tijdelijk te bebouwen voor een gemeentewerf. Afgelopen maanden werd door de wethouder aangegeven dat teruggeven aan het park alleen maar mogelijk is als ter bekostiging een deel van het terrein wordt verkocht voor woningbouw. GroenLinks vond dit een slecht idee en stelde afgelopen zomer Artikel 44-vragen over onder andere financieringsmogelijkheden die niet een belangrijk stuk Arnhems groen offeren voor een enkele woning. “Kwetsbaar gebied als landgoed Klarenbeek hoort te worden beschermd en dat kan niet door aan de randen te ‘knabbelen’”, aldus de fractie destijds.

Positief geluid Arnhemmers

Onder andere naar aanleiding van reacties die bij de gemeente binnenkwamen na een goed bezochte informatieavond op 24 juni over de bouwplannen, zal het college het project heroverwegen. GroenLinks is blij dat Arnhemmers zich hebben laten horen en dat hier ook naar wordt geluisterd door het college. “Park Klarenbeek zou door de gemeente moeten worden erkend als een van de mooiste plekken van Arnhem.” zegt Cathelijne Bouwkamp, fractievoorzitter GroenLinks Arnhem. “Het zou doodzonde zijn om hier woningbouw toe te staan.”

Parken zijn meer waard

De reden van uitstel is volgens het college het belang om goede locaties te vinden waar kan worden gebouwd voor het hoge segment. Er zouden maar weinig van dit soort locaties in Arnhem zijn, vandaar de keuze voor de Bosweg. GroenLinks was echter van af het begin duidelijk en wil dat het hele terrein weer groen wordt. Cathelijne Bouwkamp: “Nu wordt gezegd dat het terrein nodig is om mensen uit het hogere segment naar Arnhem te trekken. Als dit inderdaad al nodig is, dan toch niet in één van onze parken! Arnhem is trots op haar parken en groen. Ik kan me niet voorstellen dat mensen groen willen offeren voor één of twee dure villa’s. Onze parken zijn meer waard dan dat.”