Het mooiste stadspark van Nederland is Sonsbeek, Arnhem

09 sep 2012, 14:13Nieuws
heerenvandezeearnhem
Arnhem Nieuws
Arnhem - Een jaar lang testte het magazine ROOTS (voorheen Grasduinen) in twaalf verschillende steden de stadsparken. Per stad kwam daar een top 3 met een winnaar uit.
Arnhem - Een jaar lang testte het magazine ROOTS (voorheen Grasduinen) in twaalf verschillende steden de stadsparken. Per stad kwam daar een top 3 met een winnaar uit.
In deze competitie werden de parken door een vakjury getest op een aantal criteria, zoals omgeving, wandelen, vormgeving, flora en fauna, water en beplanting. Daarnaast werden cultuurhistorie, recreatie, kindvriendelijkheid en onderhoud beoordeeld. Park Sonsbeek behaalde met 92 (max. 100) de meeste punten en scoorde zelfs vier tienen op wandelmogelijkheden, vormgeving, beplanting en onderhoud. Na deze beoordeling kon het publiek gaan stemmen. En ook daar kwam Sonsbeek bovenaan te staan.
Donderdag 20 september is er door Roots hoofdredacteur Fanny Glazenburg een plaquette onthuld. De Arnhemse milieu-wethouder Margreet van Gastel was er zeer verguld mee.
Het park dat uiteindelijk van alle twaalf stadsparken won is Park Sonsbeek, Arnhem
met het dubbele aantal stemen tegenover Het Kralingse Bos in Rotterdam dat tweede werd, Landgoed Clingendael in Den Haag kwam op de derde plaats.
In het septembernummer van ROOTS wordt een reportage over Sonsbeek gebracht.
loading

Loading articles...

Loading