
Arnhem - Op woensdag 10 oktober lanceerde wethouder Gerrie Elfrink samen met Olympisch kampioen Mark Huizinga ‘De weg naar Papendal'.
Arnhem - Op woensdag 10 oktober lanceerde wethouder Gerrie Elfrink samen met Olympisch kampioen Mark Huizinga ‘De weg naar Papendal'.
Deze letterlijke lijn van het stadhuis tot aan Papendal is aangelegd ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van NOC*NSF. ‘Het is schitterend dat we op deze manier het hart van de stad Arnhem verbinden met het hart van de Nederlandse sport,' aldus de wethouder.
Arnhem is trots op NOC*NSF en op haar thuis: Papendal. Langs de lijn komen passanten informatie over Papendal tegen en een aankondiging van de Papendal Sport Parade op zaterdag 3 november. "Deze lijn symboliseert de samenwerking tussen de stad Arnhem en Papendal", lichtte algemeen directeur Gerard Dielessen van NOC*NSF toe.
Bijzonder
Oud-judoka Mark Huizinga lanceerde samen met wethouder Gerrie Elfrink de lijn door het startsjabloon te spuiten bij het stadhuis. ‘Niet iedereen in de stad ziet direct de link met Papendal, maar het is bijzonder om zo'n instituut in huis te hebben. Daar mag je als stad trots op zijn', aldus de olympisch kampioen.
Papendal Sport Parade
Als warming-up voor de Papendal Sport Parade vond aansluitend een toernooi voor kinderen plaats met de sutu, een digitale interactieve voetbalmuur. Meer informatie over de Papendal Sport Parade op 3 november is te vinden op www.noc100.nl
Benieuwd naar hoe de lijn is aangelegd? Bekijk hieronder een video van ‘the making of'.






