ARNHEM - In juli reizen dertig leerlingen en vijf docenten van het Beekdal Lyceum uit Arnhem drie weken door Nepal om daar projecten van goede doelen te bezoeken.
ARNHEM - In juli reizen dertig leerlingen en vijf docenten van het Beekdal Lyceum uit Arnhem drie weken door Nepal om daar projecten van goede doelen te bezoeken.
Het Beekdal Lyceum uit Arnhem gaat naar Nepal met stichting Global Exploration. Deze stichting heeft als doel leerlingen kennis te laten maken met een ontwikkelingsland en daar een steentje bij te dragen aan verschillende projecten. De dertig leerlingen uit 4 havo en 4/5 vwo halen voor deze reis een totaalbedrag van € 55.000 aan sponsorgeld op. Hiervoor bereiden zij verschillende acties voor. Er is al een aantal acties geweest en er komen nog veel acties aan zoals een sponsorloop/sportdag i.s.m. Vitesse, een kunstveiling, een filmmarathon, een goede doelenmarkt en een benefietconcert.
Global Exploration
Stichting Global Exploration is gevestigd in Zuid-Limburg en reist al jaren met vooral Limburgse scholen naar onder anderen Tanzania, Peru, Indonesië, China en Nepal. Het Beekdal Lyceum is de eerste school van boven de rivieren die meegaat. Tijdens een reis van drie weken in juli bezoeken de leerlingen verschillende projecten. In de voorbereiding (vanaf december 2012) halen zij hiervoor geld op. Daarnaast bereiden zij zich in verschillende masterclasses voor op het bezoek aan Nepal. Aan de hand van de millenniumdoelen, wereldburgerschap en interculturaliteit leren ze over de verschillende aspecten van het land en over ontwikkelingswerk. Deze masterclasses worden verzorgd door de leerlingen zelf in verschillende crews.
Gedragsverandering
De leerlingen worden in de voorbereiding en tijdens de reis begeleid door vijf docenten en één arts. De reis heeft als doel een gedragsverandering bij jongeren te bewerkstelligen en eindigt dan ook niet bij thuiskomst uit Nepal. Na afloop gaan de leerlingen hun verhaal aan 150 geïnteresseerden vertellen om zodoende een groter draagvlak binnen Nederland te vormen.