
ARNHEM - Op donderdag 6 februari wordt tussen 18.30 en 20.30 uur in het auditorium in Rozet een van de Gelderse kwartfinales van de Nationale Voorleeswedstrijd gehouden. Tien schoolwinnaars uit Arnhem strijden om een plaats in de halve finale.De Nationale Voorleeswedstrijd is een voorleeswedstrijd voor kinderen uit groep 7 en 8 van het basisonderwijs. Door mee te doen aan De Nationale Voorleeswedstrijd leren leerlingen op een speelse manier dat voorlezen heel leuk en waardevol is. Uit onderzoek is gebleken dat kinderen die voorgelezen worden beter scoren op school, daarnaast hebben ze een grotere woordenschat en zijn ze beter in het verwoorden van emoties.
De jury bestaat uit: Luuk van Geffen (Wethouder Onderwijs en Jeugdbeleid), Tineke van Middelkoop (presentator Radio Arnhem) en Jan Klop (geluidsman Radio Arnhem). De avond wordt gepresenteerd door Anja M.G. Schmidt. De Gelderse voorleeskampioen zal uitkomen in de landelijke finale op woensdag 21 mei in Tivoli Vredenburg in Utrecht.
De Nationale Voorleeswedstrijd wordt mogelijk gemaakt door Stichting Lezen en wordt georganiseerd in samenwerking met de bibliotheken.
Volg Arnhem Nieuws opTwitter: @HetArnhemNieuws en/of ‘Like’ ons opFacebook: #HetArnhemNieuws . Wij zijn ook te volgen opGoogle+: Arnhem.nieuws.nl