Huis van Herinnering is Thuiskomen voor ouderen met dementie

11 jul , 10:55 Kunst&Cultuur
Huis van Herinnering.Linde Berends
Linde Berends
Huis van Herinnering, Princes Margarietstraat 2

In het nieuwe deelgebied aan de bosrand staat sinds begin 2024 een rijtje doorzonwoningen. Eén ervan is het Huis van Herinnering.

Deze zomer is het Huis van Herinnering, Prinses Margrietstraat 2 in het Nederlands Openluchtmuseum, op verschillende dagen open voor bezoekers.

Reminiscentieporgramma

Regulier is het huis alleen te bezoeken voor groepen ouderen met dementie en hun begeleiders. Het interieur van het Huis van Herinnering is van boven tot onder ingericht in de stijl van rond 1965. 

Al jaren wil het Nederlands Openluchtmuseum iets betekenen voor ouderen met dementie en daarom is er in het Huis van Herinnering een speciaal reminiscentieprogramma voor hen ontwikkeld. Reminiscentie is een vorm van hulpverlening waarbij het ophalen van herinneringen centraal staan.

Thuiskomen voor ouderen met dementie

Het Huis van Herinnering is toegankelijk voor ouderen met dementie en hun begeleiders. Hier vinden de ouderen een fijne, gastvrije plek, vol herkenbare spullen, geuren, smaken en geluiden uit de tijd dat ze in de kracht van hun leven stonden. Door de zintuigen te prikkelen kan dat wat vergeten leek weer boven komen drijven. Dat gebeurt met geluiden, muziek, beelden, geuren, smaken en voorwerpen uit de periode waarin deze ouderen in hun kracht stonden, de periode van de jaren 1960 - 1970.

Op de koffie in de jaren '60

Het ontwikkelde reminiscentieprogramma in het huis maakt herinneringen los en activeert. Het geeft bij ouderen met dementie een flinke boost aan het gevoel van eigenwaarde. Het programma is erop gericht personen met dementie in hun kracht te zetten. Begeleiders (mantelzorgers of familieleden) kunnen als deelnemer aan het programma bijzondere momenten meemaken, waarop hun naaste weer lijkt op de persoon die hij/zij vroeger was.

Data:

Het Huis van Herinnering is deze zomer op de volgende dagen vrij te bezoeken tussen 10.00 uur en 17.00 uur:

  • juli: zondag 13, donderdag 17, vrijdag 18, zaterdag 19, 
  • augustus: donderdag 14, vrijdag 15, donderdag 21, donderdag 28, , vrijdag 29

Praktische informatie 

  • Voor wie: Ouderen met dementie en hun verzorgenden (familie, mantelzorgers en medewerkers van zorginstellingen).  
  • Aantal: 10 personen (7 ouderen met dementie en 3 begeleiders)
  • Begeleiding: 2 Herinneringscoaches 
  • Duur: 2- 2,5 uur
  • Boeking: Te boeken alle werkdagen en jaarrond 
  • Na reservering: Na de reservering wordt informatie over deelnemers verzameld, zoals leeftijd, naam, achtergrond en interesses. Dit helpt herinneringscoaches zich voor te bereiden en activiteiten, voorwerpen en versnaperingen af te stemmen. Na het bezoek wordt de informatie vernietigd.

Hoe te boeken en tickets bestellen.

  • Kijk hier naar de verschillende mogelijkheden (onderaan).
  • Bestel tickets hier.
Huis van Herinnering.Sjef Prins
Sjef Prins APA
Woonkamer Huis van Herinnering