Kinderfilmfestival Cinekid presenteert op zondag 24 augustus in Focus Filmtheater Arnhem een speciale voorstelling van The Invisible Ones (9+).
Dat is een interactieve film van Martijn Bleekendaal over kinderen die, noodgedwongen, het vermogen hebben ontwikkeld om ongezien en onopgemerkt door het leven te gaan.
Er een korte introductiefilm vooraf en na de film kunnen kinderen in de foyer van Focus een magische tekening maken en zelf onzichtbaar worden tijdens de workshop ‘Spring je onzichtbaar’.
Over 'The Invisible Ones'
Superhelden zijn er niet zomaar. Superhelden zijn er omdat wij ze nodig hebben. Ze geven ons hoop, ze geven ons kracht, en moed. En ze wijzen ons de weg naar wat goed is. En wat fout. Zonder superhelden verdwalen we. Zij weerspiegelen onze verlangens: Superman het verlangen om te kunnen vliegen; Wonder Woman is iedereen te snel af. En als je je klein en kwetsbaar voelt, dan is daar de Hulk als belichaming van ons verlangen om groot en sterk te zijn. Maar wat als je het gevoel hebt dat je er niet mag zijn? Dat je ongewenst bent? Welke superheld brengt dan redding? Lees verder onder de afbeelding.
Een onzichtbare superheld creëren
The Invisible Ones is een film over mensen die als kind, noodgedwongen, het vermogen hebben ontwikkeld om ongezien en onopgemerkt door het leven te gaan. De film vertelt het verhaal van een filmmaker die het plan opvat om voor hen een onzichtbare superheld te creëren. In Focus is de interactieve versie te zien die gebruikmaakt van ruimtelijk geluid, motion-capture techniek, live performance en handheld projectie.
Praktische informatie