Tot en met 17 maart is in de laatste aflevering van het project van Plaatsmaken, De Uitspraak, werk te zien van Merlijne Marell. Zij werkte vele maanden aan haar boek ‘Schobbejacques en de zeven geiten’, een eigentijds sprookje over een schurk die van plan is alle lekkere geitjes van Grootmoeder op te eten.
Marell schreef en illustreerde het boek zelf, en daarna drukte ze alle exemplaren eveneens zelf in verschillende technieken zoals hoogdruk en zeefdruk. Uiteraard heeft ze de boeken ook allemaal met de hand ingebonden. Het boek is haar eindexamenproject op de Masteropleiding Illustratie op de academie in Gent.
Merlijne Marell creëerde met haar geitjes ontroerende wezens die zomaar uit de kool groeien en een ferme grootmoeder die ze met stevige maar lieve hand de juiste weg op helpt. De prints van Merlijne vormen de slotbijdrage van Plaatsmaken aan het project De Uitspraak in de vitrine van het Paleis van Justitie.
Het boek Schobbejacques en de zeven geiten als ook losse prenten uit het verhaal worden bij Plaatsmaken gepresenteerd van 18 t/m 22 februari. U bent van harte welkom bij de afsluiting, tevens interview met de kunstenaar op zondag 22 februari van 15 tot 17 uur.
Voor highress afbeeldingen kunst u contact opnemen met Plaatsmaken. Bezoek- en contactadres Plaatsmaken: Klarendalsewg 82a, 6822 GC Arnhem, 0263515697; www.plaatsmaken.nl, mail:
[email protected]