Lezing over Het Bronsdepot van Eibergen: Beau Monde aan de Berkel

11 feb , 9:03 Kunst&Cultuur
Het bronsdepot van Eibergen. Bron. museum Scheper.
Museum Scheper
Het bronsdepot van Eiberg

Begin jaren '80 deed een detectorzoeker in een gebied met grafheuvels een spectaculaire ontdekking die veertig jaar onbekend bleef.

De lezing over deze bronsdepot vindt plaats op woensdagavond 18 februari 20.00 uur (inloop 19.30 uur) in Arnhem.

Archeoloog en fysisch antropoloog vertelt

Het bijzondere verhaal over het depot wordt verteld door Norbert Eeltink, archeoloog en fysisch antropoloog die onder andere voor Museum de Scheper werkt.

Hij ontdekte een uitzonderlijk rijk bronsdepot met sieraden en bijzondere werktuigen uit de late bronstijd (1100-800 v.Chr.). Onderzoek toont dat het depot tot de topvondsten uit de Nederlandse bronstijd behoort. Nu de vinder zijn vondst heeft overgedragen aan Museum de Scheper in Eibergen kan iedereen dit spectaculaire bronsoffer bewonderen.

Praktische informatie

  • De lezing vindt plaats bij AWN afd. 17, vereniging van vrijwilligers in de archeologie op woensdagavond 18 februari  20.00 uur (inloop 19.30 uur).
  • AWN afd. 17, vereniging van vrijwilligers in de archeologie, is aan de Molenbeekstraat 26A, 6824 AX Arnhem.
  • De toegang is (inclusief consumpties): €3,50 (leden), €5,- (vrienden AWN17) en €10,- voor bezoekers.
logoAWN-17-klein