Van 4 tot en met 15 oktober is het weer Kinderboekenweek. Boekhandel Jansen en de Feijter organiseert in die week allerlei activiteiten voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar.
Het thema is ‘Bij ons thuis’ en daarom heeft Jansen en de Feijter het in de winkel extra gezellig gemaakt.
De Kinderboekenweek is van oudsher ook bij uitstek dé gelegenheid om je kind weer eens lekker helemaal zélf een boek uit te laten kiezen. Wie €13,50 besteedt aan kinderboeken, krijgt het Kinderboekenweekgeschenk cadeau.
Vanwege het thema heeft de boekhandel de ruimte achter de winkel omgetoverd tot een gezellige huiskamer. Kinderen kunnen hier nú al lekker tekenen, kleuren, plakken en in boekjes bladeren.
Verdere activiteiten, voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar:
In de Kinderboekenweek-huiskamer organiseren we ook kinderactiviteiten, voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar. De hele periode kunnen zij komen knutselen en tekenen, of zich terugtrekken in een van de tentjes in de tuin. Er wordt ook voorgelezen.
Ieder jaar is er ook een nieuw Prentenboek van de Kinderboekenweek en nu heeft tweevoudig Gouden Penseel-winnaar Yvonne Jagtenberg (1967) het gemaakt: ‘Mijn huis is jouw huis’. De moeder van Pats woonde in haar eentje in een huisje. Toen werd ze verliefd op een man die van alles twee had. Twee oren en twee kinderen. ‘Mijn huis is jouw huis,’ zei de moeder van Pats. Daar bleef het niet bij; tante Kee kwam logeren en er werd een kamertje bij gebouwd. En ook voor Berend Botje en een bereleuke oom met vriend bouwen ze extra kamers. Zo komen er steeds meer bewoners bij, en steeds meer huis! Tot er op een dag iemand zegt dat het zo écht niet verder kan.
Yvonne schreef en tekende veel boeken, onder meer over Hondje, Balotje en Wandert. In 2002 ontving ze het Charlotte Köhler Stipendium voor haar gehele oeuvre. Jagtenberg won twee keer op rij een Gouden Penseel: in 2019 voor Mijn wonderlijke oom en in 2020 voor Hup Herman! Haar prentenboek Ik ben Pippi niet! werd in 2022 bekroond met een Bronzen Penseel, en is geselecteerd voor de Prentenboek Top-10 van De Nationale Voorleesdagen 2023.
Mijn huis is jouw huis kan je nú bestellen
. Het kost €8,25.
Voor volwassen heb je het Boekenweekgeschenk, voor kinderen het Kinderboekenweekgeschenk, da’s logisch hè. Het boek, voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar, krijg je cadeau als je voor €13,50 aan kinderboeken koopt. Dit jaar heeft Sanne Rooseboom (1979) het geschreven en het heet: ‘Ravi en de laatste magie’.
Ravi (11 jaar) woont sinds kort met haar moeder en broertje in een flat. Maar er is een gasfornuis ontploft, waardoor iedereen tijdelijk weg moet. Ravi vindt het prima, ze vindt de flat vreselijk. Omdat haar moeder in een rolstoel zit, heeft de gemeente een rolstoelvriendelijk plekje voor ze gevonden in een tehuis voor oude mensen. Dit blijken niet zomaar oude mensen, maar gepensioneerde tovenaars. Het tehuis zit vol kikkers, geheime kamers en goudklompjes. Door de komst van het gezin gaat er iets mis. De machtigste, naarste tovenaar van de wereld (ook stokoud) kan de hele stad veranderen in een ellendig slagveld met ziektes en ratten. Ravi moet hem stoppen. Lukt dat? En gaat ze zich ooit weer ergens écht thuis voelen? Illustraties in het Kinderboekenweekgeschenk zijn van Sophie Pluim.
Sanne debuteerde in 2016 met haar boek ‘Jippie! Een humeurig sprookje. Daarna volgde Het Ministerie van Oplossingen waarvan inmiddels meerdere delen verschenen zijn. Het vijfde deel, Het spook van de Haviksburcht, komt volgende maand uit. In 2022 verscheen haar lovend onthaalde jeugdroman Mot en de metaalvissers, die op de shortlist van de literatuurprijs De Boon staat.