Vier de Kade! op 9 mei

02 mei , 17:03 • Gemeente
Vier de Kade.Opening nieuw Rijnkade.9 mei 2026.Gemeente Arnhem
Gemeente Arnhem
De Rijnkade in Arnhem is klaar! Op zaterdag 9 mei vieren we de feestelijke opening van de vernieuwde kade.
Tijdens deze dag neemt de gemeente je mee in wat er is gerealiseerd, welke keuzes zijn gemaakt en hoe de kade er nu bij ligt. Voor jong en oud is er een afwisselend programma, en natuurlijk, gaan ze graag met je in gesprek over deze bijzondere plek aan de rivier.
11.45 uur | Moment met taart!
De Rijnkade is terug gegeven aan de stad. Om dit moment feestelijk te onderstrepen vieren we dit door samen een Arnhems stukje taart te eten! Samen stilstaan bij dit mooie stukje Arnhem!
Vanaf 11.45 uur | Start activiteitenprogramma (tot 15.00 uur)
• Een rondleiding over de kade waarbij zowel de werkzaamheden van nu als de rijke geschiedenis van het gebied worden toegelicht, in samenwerking met het Stadsgilde.
• Een fototentoonstelling: De Rijnkade door de jaren heen.
• Workshop dijken bouwen, gegeven door het Watermuseum.
• Elektrische machines die zijn ingezet bij de duurzame herontwikkeling van de kade.
• Mini graafmachines voor kinderen.
• Stichting Historische Schepen Arnhem zorgt voor een prachtig schip aan de kade waar je een bezoek aan kan brengen. Ook worden er een aantallezingen gegeven.
• Vaar mee met het pontje, beheerd door Stichting Stadsblokkenwerf en laat je naar de overkant brengen. Het paviljoen is deze dag geopend.
Waarom deed de gemeente dit?
Door de klimaatverandering krijgen we vaker en hoger hoogwater. Daarom moet de kade bestand zijn tegen extreem hoog water. Ongeveer een kilometer van de kade was hier niet tegen bestand. Dit deel is nu versterkt. Voor de gemeente Arnhem was de versterking van de Rijnkade een goed moment de Rijnkade aantrekkelijker te maken. En de kade beter te verbinden met de binnenstad.
Meer informatie hierover: Kijk naar video van Waterschap RijnIJssel. Je kunt ook kijken naar de website van Waterschap RijnIJssel.
loading

Loading articles...

Loading