In de periode maart-april-mei dit jaar worden in Arnhem alle inwerp-openingen van de ondergrondse restafval containers verkleind. In plaats van 60 liter zakken kunnen er dan alleen nog maar 30 liter zakken in de ondergrondse restafval container.
Vanaf 1 juli ga je per restafvalzak €0,80 betalen.
Als je afval goed scheidt, heb je minder restafval. Door het gebruik van 30 liter zakken hoef je restafval niet lang op te sparen in huis. Dan loop je met een kleinere afvalzak naar de ondergrondse container. De inwerp-opening wordt veranderd, omdat je vanaf 1 juli 2020 voor per restafvalzak €0,80 gaat betalen. Bij de huidige inwerp-opening was je dan € 1,60 kwijt geweest, ook al gooi je er minder in. Dus dit is ook voor inwoners die minder afval hebben eerlijker.
De inwerp-opening wordt aan de binnenzijde verkleind. Dit betekent dat de buitenzijde van de ondergrondse container er hetzelfde uit blijft zien.
De werkzaamheden worden per wijk uitgevoerd. Hier vindt u de voorlopige planning, wijzigingen onder voorbehoud:
Wijk | Start week | Inwerp-opening 30 liter vanaf de periode |
Vredenburg-Kronenburg | week 10 | 2 t/m 4 maart |
Arnhemse Broek | week 10 | 4 t/m 6 maart |
Schaarsbergen | week 10 | 6 maart |
Rijkerswoerd | week 10 | 6 t/m 12 maart |
Klingelbeek | week 11 | 12 maart |
Heijenoord-Lombok | week 11 | 13 t/m 16 maart |
Burgemeesterswijk- Hoogkamp | week 12 | 16 t/m 18 maart |
Monnikenhuizen | week 12 | 18 t/m 20 maart |
Malburgen Oost-Zuid | week 13 | 23 t/m 25 maart |
Malburgen West | week 13 | 25 t/m 27 maart |
Geitenkamp | week 13 | 27 t/m 30 maart |
Spijkerkwartier | week 14 | 30 maart t/m 1 april |
Presikhaaf West | week 14 | 1 t/m 6 april |
Presikhaaf Oost | week 15 | 7 april |
Elderveld | week 15 | 7 t/m 10 april |
Velperweg e.o. | week 16 | 14 t/m 16 april |
Sonsbeek Zuid Sint Marten | week 16 | 16 t/m 20 april |
Klarendal | week 17 | 20 t/m 23 april |
Schuytgraaf | week 17 | 23 t/m 29 april |
Centrum | week 18 | 29 t/m 1 mei |
Elden | week 18 | 1 mei |
De Laar Oost | week 19 | 4 t/m 7 mei |
Malburgen Noord Oost | week 19 | 7 en 8 mei |
Over het Lange Water | week 20 | 11 en 12 mei |
Alteveer-Cranevelt (Hazegrietje) | week 20 | 12 t/m 14 mei |
De Laar West | week 20 | 14 en 15 mei |
onder kopje 'actueel' vind je per week specifieke informatie over de werkzaamheden in de betreffende wijken. Dit wordt regelmatig geactualiseerd. Ook vind je ongeveer drie weken van tevoren een sticker op de ondergrondse container. Die geeft de datum aan wanneer de inwerp-opening wordt verkleind.
Daarnaast ontvangt u in uw brievenbus een enveloppe met een gratis 30 liter afvalzak als voorbeeld.